Cena
-
od
do
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz być na bieżąco z nami!
Historia Górnego Śląska. Polityka, gospodarka i kultura regionu europejskiego
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
NA GRANICY. Codzienność w podzielonym regionie
Niniejsza bogato ilustrowana publikacja, towarzysząca wystawie „Na granicy. Codzienność w podzielonym regionie”, umożliwia szersze spojrzenie na wielowątkową tematykę podziału Górnego Śląska w latach 1922–1939. Siedem tekstów, które wyszły spod pióra uznanych historyków, publicystów i literaturoznawców, odnosi się do pięciu modułów tematycznych wystawy. Przedstawiają one genezę polsko-niemieckiego konfliktu o region, analizują postanowienia konwencji genewskiej o Górnym Śląsku, opisują życie codzienne nad kuriozalną granicą, zarysowują polsko-niemiecką rywalizację w regionie oraz odpowiadają na pytanie, na ile żywa pozostaje pamięć o okresie jego podziału.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Niemcy w Polsce. Artykuły z polskiej i niemieckiej prasy z lat 1989-2010
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Niemcy w województwie opolskim w 2010 roku. Pytania i odpowiedzi. Badania socjologiczne członków Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Pod lupą bezpieki. Aparat represji wobec Niemców na ziemiach zachodnich i północnych w okresie władzy komunistycznej pod redakcją Michała Mathei
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Polityka Antyniemiecka na Górnym Śląsku w latach 1945-1950
Z przyjemnością informujemy, że powróciła do nas publikacja pt.
Polityka antyniemiecka na Górnym Śląsku w latach 1945-1950 autorstwa Bernarda Linka.
Książka, stanowi drugie, poprawione wydanie publikacji z 2000 roku pod tym samym tytułem. Jak podkreśla autor we wprowadzeniu do drugiego wydania, praca stara się możliwie kompleksowo przedstawić postawy różnych grup mieszkańców i instytucji społecznych wobec powojennej polityki antyniemieckiej oraz szczegółowo analizuje jej poszczególne elementy, począwszy od wysiedleń przez walkę z używaniem języka niemieckiego po usuwanie materialnych pozostałości kultury niemieckiej.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
POLSKIE ŚLADY W NIEMCZECH KALEJDOSKOP
Ta książka to nie tylko leksykon śladów polskich, ale jednocześnie odkrycie ciekawych i najczęściej nieznanych szczegółów w formie krótszych i dłuższych esejów kilkunastu autorek i autorów. To także propozycja odczytania na nowo kultury niemieckiej, jej historii, rozwoju. Bez polskich śladów, przykładów polsko-niemieckiej symbiozy nie jest pełna, zrozumiała, czytelna. Zebrane w książce hasła przyciągają uwagę ciekawie prowadzoną narracją, która informuje, czasem bawi, czasem dziwi, a zawsze w jakiejś mierze zaskakuje.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Postanowienia i konsekwencje konferencji w Jałcie i Poczdamie
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Rozmowy na 10-lecie ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Wir kamen aus dem Nichts. Die Wiedergeburt der Deutschen in Oberschlesien nach 1989
Henryk Kroll, gelernter Tierarzt unds seinerzeit erfolgreicher Direktor einer Grossen Huehnerfarm haette nie im Traum daran gedacht, dass er einmal im Warschauer Sejm die deutsche Minderheit repraesentieren wuerde.
Im Gespraech mit Dawid Smolorz erzaehlt der Zeitzeuge Henryk Kroll ueber seine Kindheit, ueber die Hintergruende seines Einstiegs ins politische Leben.
Die Lektuere des Buches vermittelt dem Leser autentische Informationen ueber das Miteinander von Deutschen und Polen in Oberschlesien und schaerft den Blick fuer aktuelle Herausforderungen.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni