Księgarnia » Proza i poezja

DZIECIŃSTWO NA GÓRNYM ŚLĄSKU I DRUGA WOJNA ŚWIATOWA. WSPOMNIENIE MATURZYSTÓW – KINDHEIT IN OBERSCHLESIEN UND IM ZWEITEN WELTKRIEG. ERINNERUNGEN EINER ABITURKLASSE. Manfred Rossa


Produkt jest niedostępny

Książka opowiadająca o ucieczce przed Armią Czerwoną z Górnego Śląska w 1945r. i późniejszym powrocie do ojczyzny w roku 1999. Ojczyzny określanej przez autora mianem „niezapomnianej, ukochanej krainy.”

Można powiedzieć, że książka została podzielona przez autora na dwie części: w części pierwszej autor prowadzi nas przez swoje wspomnienia o dzieciństwie spędzonym na Górnym Śląsku, wojnie i ucieczce, końcu wojny i dalszych losach jego rodziny; w części drugiej przedstawia nam wspomnienia swoich kolegów pochodzących z różnych stron Niemiec.

Fragment z publikacji:

„Jesteśmy najmłodszym i ostatnim pokoleniem, które przeżyło czasy Trzeciej Rzeszy, koniec wojny i pierwsze lata powojenne. My, ocaleni, dajemy świadectwo wszystkim poległym i pomordowanym ofiarom wojny i hitlerowskiego reżimu, (...)”.

Wydaniem niniejszej publikacji autor żywi głęboką nadzieję, że przyczyni się w ten sposób do porozumienia i głębszego zrozumienia wspólnej historii.

 

Publikacja polsko-niemiecka.

Autor: Manfred Rossa

Oprawa: miękka

Ilość stron: 123

Rok wydania: 2014